CZ | EN
aktualita IMAGE / BODY / SOUND27|11|2017 - 27|11|2017
Bookstore ArtMap in Prague

WELCOME TO THE UNDERGROUND
Finally Together
Gallery of Emil Filla & Armaturka Gallery, Ústí nad Labem

07.09.2011 - 14.10.2011


Exhibition mapping the contemporary independent gallery scene in the Czech Republic.

Artists: Matej Al-Ali, Peter Barényi, Jana Bernartová, CZAKRA, Aleš Čermák, Veronika Daňhelová, Noam Darom, Dávid Demjanovič, Daniela Deutelbaumová, Petr Dub, Vojtěch Fröhlich, Isabela Grosseová, Pavel Havrda, Helena Hladilová, Martin Hrubý, Matyáš Chochola, Thorarinn Ingi Jonsson, Miroslav Kohút, Jiří Maha, Vojtěch Marek, Silvie Milková, Jarmila Mitríková, Tomáš Moravec, Filip Nerad, Kateřina Olivová, Yumiko Ono, Luděk Prošek, Alexander Puškin, Michal Pustějovský, Tereza Rullerová, Adéla Sobotková, Namsal Siedlecki, Adéla Svobodová, Miloš Šejn, Dagmar Šubrtová, Viktor Takáč, Jiří Thýn, Martin Zet

Author of Action Galleries Project: Lenka Sýkorová
Curators: Lenka Sýkorová, Viktor Čech, Markéta Kubačáková


Finally Together videoWorks of Milos Sejn: Czech Landscape With Milešovka Mount, from 1810 to 2011, drawing, text and pigment on paper, voice, sound, Gaspar David Friedrich's working place

Galerie Emila Filly
Galerie Armaturka

Galerie Emila Filly & Galerie Armaturka
SCHIFR-AC, s.r.o., Jateční 1588/49
Ústí nad Labem
Czech Republic


Lenka Sýkorová: Konečně spolu / Finally together, 2011

Nakladatel: Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Rok vydání: 2011
ISBN: 978-80-7414-419-6
Počet stran: 304
Typ vazby: brožovaná
Publikace Konečně spolu je na téma disertační práce v doktorském programu oboru Vizuální komunikace na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Hlavní záměr textu je soustředěn na nezávislou galerijní scénu a fenomén umělce jako kurátora. Publikace dokumentuje projekt Czech Action Galleries.

Publikace Konečně spolu je na téma disertační práce v doktorském programu oboru Vizuální komunikace na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Hlavní záměr textu je soustředěn na nezávislou galerijní scénu a fenomén umělce jako kurátora. Publikace dokumentuje projekt Czech Action Galleries. Výzkum se zaměřil na nezávislé galerijní instituce, jež jsou vedeny mladými vizuálními umělci, a na jejich vztah k preferovaným prezentovaným výtvarným formám, jakými jsou aktivismus, performance, umění site-specific a video art.
V posledních deseti letech se objevil fenomén mladých umělců-kurátorů, kteří zakládali neziskové a alternativní galerie na těch nejméně očekávaných místech po celé České republice. Všechny tyto galerie spojuje myšlenka prezentace současného mladého vizuálního umění bez jakéhokoliv omezení ze strany velkých institucí či podporovatelů. Pro úplné uvedení dané problematiky do kontextu vývoje je zkoumaný fenomén posuzován pravě z dnešního pohledu, jenž umožňuje časový odstup.


Bohemiae Rosa pointAcademy Archives point

Miloš Šejn | Českých Bratří 312 | CZ-50601 Jičín | T +420 723 701 658 | milos [at-sign] sejn.cz

AllForWeb | © 2008 sejn