CZ | EN
aktualita FOR THE LAST FIFTY YEARS27|11|2020 - 01|10|2023
Galerie moderního umění v Hradci Králové

Contemporary art does not yet have a history. It makes no sense, therefore, to tell his story chronologically, but rather thematically, with an emphasis on the diversity of approaches of individual artists and artists to visual creation. 
Miloš Šejn / NMHTÍ ŠEIN / ARCHIVES & CABINETS Being Landscape ŠEIN Faces ARCHIVES OF PERCEPTION / Art 1/2005 ŠEJN / IMAGE BODY SOUND Colorvm Natvrae Varietas Miloš Šejn ABOVE THE GROUND / Fine Arts 5/1990 Photographs / Drawings / Books Works from 1984 - 1988 SITE SPECIFIC SVBROSA LVTEA book 3 Václav Cílek. Inner and Outer Landscapes Kunst als existenzielle Naturerfahrung MASSIVFRAGIL Visions in Fire, 1990 Mažarná / Definition of Space by Fire THE ROCK Light in Stones REVOLVERREVUE 103 MORAWA
SITE SPECIFIC

Denisa Václavová, Tomáš Žižka a kol.:

Publikace o aktuálním uměleckém fenoménu, o projektech typu site specific, kdy se nacházíme na průsečíku divadla a výtvarného umění, zčásti i architektury, hudby a dalších uměleckých druhů. Programově koncipované divadelní projekty typu site specific mají v našem uměleckém prostředí za sebou první desítku let, což je i důvodem tohoto týmového zastavení a ohlédnutí.
Na koncepci knihy se vedle autorů Denisy Václavové a Tomáše Žižky, našich asi nejvýznamnějších animátorů, tvůrců a pořadatelů projektů typu site specific, podílela také knižní výtvarnice Markéta Kinterová, která navrhla obálku a osobitou grafickou úpravu publikace. Společně s texty Denisy Václavové a Tomáše Žižky, kteří ve svých osobách zároveň reprezentují vlastní umělecké iniciativy – občanská sdružení Čtyři dny a mamapapa – se na knize autorsky podílejí i Petr Bergmann, Ondřej David, Jan Dvořák, Šárka Havlíčková, Vladimír Hulec, Krištof Kintera, Mariana Serranová, Miloš Šejn, Nina Vangeli a Miloš Vojtěchovský.
Součástí publikace je velmi bohatá fotografická i faktografická dokumentace dvou tuctů projektů typu site specific, realizovaných v uplynulé dekádě u nás, knihu provází nejen výklad pojmosloví, objasnění kořenů a inspiračních zdrojů, stručná rekapitulace historie (vše z pera Denisy Václavové), dále několik esejů k tématu, ale také kalendárium (Data k tématu) a výběr z literatury.

Nakladatel: Pražská scéna
EAN: 9708086102441
Popis: 1× kniha, brožovaná, 324 stran, 22 × 21,5 cm, česky
Rozměry: 22 × 21,5 cm
Rok vydání: 2008 (1. vydání)
objednat knihu

MORAWA
Bohemiae Rosa pointAcademy Archives point

Miloš Šejn | Českých Bratří 312 | CZ-50601 Jičín | T +420 723 701 658 | milos [at-sign] sejn.cz

AllForWeb | © 2008 sejn